Як залучити позаштатного бухгалтера до відповідальності? Як захистити свої права?

Відповідальність позаштатного бухгалтера: як захистити свої права фірмі, що співпрацює з аутсорсером?

Завжди слід пам’ятати, що незалежно від того, яким чином на вашому підприємстві організована бухгалтерська служба, відповідальність за всі помилки несе сам платник податків.
ответственность бухгалтера

Наприклад, якщо має місце невірний розрахунок податків або несвоєчасна здача звітності. Не має значення, хто це допустив: штатний бухгалтер або фахівець аутсорсингової компанії. Відповідати доведеться підприємству-платнику податків, яке найняло бухгалтера.

Як же домогтися відшкодування збитку, який виник з вини аутсорсера, що виконуює функції бухгалтера?

Щоб захистити свої права, інтереси і гроші, замовнику досить укласти цивільно-правовий договір. У цьому договорі прописуються зобов’язання і відповідальність обох сторін.

Керівнику або менеджеру будь-якої організації, яка планує співпрацювати з позаштатним, в тому числі й з віддаленими бухгалтером, необхідно:

вивчити аутсорсера

Використовуючи всі можливі канали отримання інформації уважно ознайомитися з ймовірним виконавцем. Вивчити відгуки, рейтинги, дізнатися за можливості думку інших клієнтів.

Укладіть договір

Укладіть угоду, в якій будуть чітко прописані обов’язки. А також зона і рівень відповідальності бухгалтера або аутсорсера за невиконання або неналежне виконання зобов’язань (помилки, дії, бездіяльність і т.п.).

Відповідальні аутсорсерські бухгалтерські фірми, які піклуються про свою репутацію, завжди виконують свої фінансові зобов’язання. Наприклад, сумлінні аутсорсери беруть на себе виплату штрафів, нарахованих клієнту з їхньої вини.

У тих випадках, коли виникають спірні моменти, компанія-замовник завжди може звернутися з договором до суду. І змусити недбайливого виконавця відшкодувати збиток.