Бухгалтерський аутсорсинг

це залучення спеціалізованої компанії для ведення бухгалтерського обліку Вашого бізнесу з метою оптимізації витрат на бухгалтерію. А також мінімізація податкових ризиків у майбутньому.

аутсорсинг бухгалтерии

Який бухгалтер краще – штатний або на аутсорсі?

Традиційно ведення бухгалтерії компанії виконує штатний бухгалтер або кілька бухгалтерів. І дуже часто, приймаючи на роботу бухгалтера, оцінюють його як людину, що підходить чи ні за критеріями керівництва компанії. І не проводять детальне тестування його знань і навичок як фахівця. У підсумку, помилка вибору і повторний пошук бухгалтера тягнуть за собою перебої в обліку. Як наслідок, витрати на аудит або на виплату вже нарахованих штрафів державним органам. І найчастіше ніхто не компенсує Вам ці витрати.

Також ускладнює роботу бухгалтерам те, що часто змінюється законодавство. Тому досвідчені і кваліфіковані бухгалтери з кожним роком коштують все дорожче.
У підсумку супутні витрати на бухгалтерію складуть більше 50% від самої зарплати штатного бухгалтера. А цей факт багато керівників нехтують при порівнянні зисків між штатним бухгалтером та бухгалтерським аутсорсом.

З гарантованих витрат на штатного бухгалтера будуть:

  • виділення робочого місця в офісі
  • податки із зарплати за штатного співробітника
  • меблі, обладнання та програми для роботи
  • регулярна преса, папір і канцтовари
  • інші витрати на утримання офісу

Не маєте часу читати? Запитайте!

Так можна швидше отримати потрібні відповіді

Вдалий досвід бухгалтерського аутсорсингу

Але часи змінюються. І багато успішних керівників все більше приділяють увагу поліпшенню і оптимізації бізнес-процесів для отримання кращих результатів з меншими затратами. За багато років зарубіжний досвід підтверджує правильність часткової передачі процесів іншим спеціалізованим компаніям на обслуговування. Зазвичай передають на аутсорсинг бухгалтерію, логістику, зберігання, облік, ІТ та інші. Це для того, щоб сфокусуватися на своїй діяльності. Це і називається аутсорсинг послуг.

Тобто бухгалтерський аутсорсинг – це коли замість штатного бухгалтера з усіма супутніми витратами вибирають бухгалтерську компанію. Яка в свою чергу частково або повністю виконує функції бухгалтера за меншу суму. При цьому з більш великими гарантіями і відповідальністю, які прописані в договорі.

Переваги бухгалтерьского аутсорсингу

З очевидних переваг такого підходу можна назвати те, що бухгалтерські компанії вміють тестувати і навчати бухгалтерів. Крім того, бухгалтера в аутсорсингових компаніях працюють з клієнтами в різних галузях. І тому накопичують досвід в різних сферах діяльності. Фінансова вигода також очевидна при змінних обсягах робіт, на які впливає сезонність, економічні та інші коливання. Адже на аутсорсі вартість ведення бухобліку прив’язана до кількості документів в місяць.