Постановка бухгалтерського обліку

Саме постановка бухгалтерського обліку – це важливий підготовчий етап з організації системи бухгалтерського та податкового обліку для нових компаній. Цей етап потрібно виконати до початку ведення бухгалтерії.

постановка бухгалтерского учёта

Навіщо потрібна постановка бухобліку?

Адже існують загальні стандарти ведення бухгалтерського обліку в Україні. Вони повинні відповідати вимогам чинного законодавства. Навіть якщо ці вимоги досить часто змінюються. Та й досвідчений бухгалтер знає сам як правильно. Однак, не все так просто…

Кожен відповідальний керівник бізнесу розуміє специфіку та особливості діяльності його компанії. А також повинен розуміти, що важливо заздалегідь продумати не тільки, як він буде вести бізнес з партнерами і клієнтами. Але і як ці дії будуть відображатися в управлінському, бухгалтерському та податковому обліку. А також можливі ризики і наслідки, якщо пустити все на самоплив.

Не маєте часу читати? Запитайте!

Так можна швидше отримати потрібні відповіді

Порядок в бухобліку

Це скоріше наслідок того, що раніше узгоджена облікова політика працює правильно і дотримується співробітниками компанії. Для цього власник бізнесу або найманий керівник спільно з головним бухгалтером або бухгалтерської компанією заздалегідь виділяють час і стверджують наступні положення:

  • облікову політику організації
  • форму ведення бухгалтерського обліку (регістрів обліку, господарчих операцій)
  • руху первинної документації відповідно до бізнес-процесів
  • систему внутрішнього контролю і звітності компанії
  • повноваження посадових осіб і їх дії в тому числі в непередбачених ситуаціях

Це і є постановка або організація бухобліку

на підприємстві, які оформлюються наказом керівника компанії. Адже саме директор по закону несе відповідальність за організацію бухгалтерського і податкового обліку підприємства. І саме директор повинен забезпечити дотримання норм і вимог чинного законодавства.

Правильна організація обліку дозволить Вам, як керівнику, не тільки планувати і контролювати результати господарської діяльності підприємства, а й уникнути негативних наслідків з боку контролюючих органів.