Віддалений бухгалтер: як вибрати і на що звернути увагу

як вибрати бухгалтераІснує декілька варіантів організації бухгалтерського обліку на підприємстві. Віддалений бухгалтер – як вибрати? При виборі оптимального формату в першу чергу слід орієнтуватися на масштаби і особливості діяльності організації. Все частіше вибір здійснюється на користь позаштатних фахівців, що працюють в режимі онлайн (дистанційно). У ролі таких виконавців може виступати приватна особа (фрілансер, ФОП) або аутсорсингова фірма (юридична особа).

Віддалений бухгалтер —
приватна особа

Цей варіант підходить багатьом представникам малого та середнього бізнесу. Тому такий варіант для тих, хто вже погодився з тим, що бухгалтер не обов’язково повинен весь час перебувати в сусідньому кабінеті.

Віддалений бухгалтер —
аутсорсингова компанія

Спеціалізована бухгалтерська фірма, в якій працює цілий штат фахівців. Причому, крім бухгалтерського обслуговування, замовникам доступні і інші послуги. Наприклад, кадровий облік, реєстрація компаній та інші.

Детальніше про ці варіанти

Якщо віддалений бухгалтер – приватна особа

бухгалтер віддаленоВідповідальний і досвідчений позаштатний фахівець, який працює з власної квартири, може чудово впоратися з балансом, звітністю та навіть оцінкою фінансових операцій. Бухгалтери-фрілансери можуть одночасно вести одного або декількох клієнтів. Такого фахівця найкраще шукати за рекомендаціями хороших знайомих. Випадковий вибір може закінчитися тим, що в самий невідповідний момент бухгалтер зникне з поля зору без будь-яких пояснень.

 

 

Якщо віддалений бухгалтер – аутсорсингова компанія

бухгалтерська компанія віддаленоВ цьому випадку мова йде про спеціалізовану фірму, в якій працює цілий штат фахівців. І тому аутсорсингові фірми надають послуги підприємствам різного масштабу і сфери діяльності. Причому, крім бухгалтерського обслуговування, замовникам доступні й інші послуги. Наприклад, кадровий облік, реєстрація компаній та інші.

На відміну від фрілансерів, фірма – юридична особа приймає на себе більшу відповідальність і завжди може надати заміну фахівця при будь-яких непередбачених обставин (звільнення, декрет і т.п.).

У аутсорсингових компаніях діє суворий відбір фахівців. Щоб підтримати високий рейтинг фірми, на роботу приймаються кваліфіковані бухгалтери з хорошою підготовкою і репутацією. Крім того, компанії піклуються про безперервне удосконалення свого сервісу. Тому приділяють серйозну увагу навчанню та підвищенню кваліфікації персоналу. При виборі аутсорсера ознайомтеся з працівниками та клієнтами фірми. Уточнюйте, з яким обладнанням і програмами працює компанія.

Переваги дистанційного ведення бухгалтерського і податкового обліку

Якщо казати про переваги дистанційного ведення бухгалтерського і податкового обліку в загальному, потрібно згадати про можливості скорочення витрат на утримання штату фахівців (робоче місце, обладнання, лікарняні і т.д.). І практично цілодобового зв’язку з бухгалтером. Крім того, як виявилося, іноді віддалена робота – єдиний можливий спосіб вести бізнес.